Laenude refinantseerimist tasuks kaaluda kohe, kui olete sunnitud võtma uusi laene olemasolevate laenukohustuste täitmiseks. Ja seda isegi siis, kui juurde laenatav summa tundub väga tühisena.

Pikaajalise laenuandjana ei ole meie jaoks väga haruldane olukord, kus peale seda, kui laenutaotleja on täpsustanud oma endiste laenuandjate laenujäägid, on tema esmane reaktsioon, et see ei saa ju tõsi olla – „võtsin laenu 7000 eurot, 5 aastat olen iga kuu korralikult maksnud oma palga arvelt 300 eurot ning laenu olen juurde võtnud ainult nii palju kui on puudu jäänud igakuisest laenude kuumaksetest, on täitsa võimatu, et minu laenujääk täna on 23000!“

Aga just nii see on. Tihti ei osata arvestada kõrvalkulude osa laenumaksetes ja kui mõeldakse ainult sellele, kuidas olemasoleval kuul laenumaksetega ree peal püsida, võib lihtsalt juhtuda, et tegelikult laenujääk ei vähene, vaid hoopis suureneb, sest laenujäägiks muudetakse varasemalt laenujäägilt arvestatud laenu kõrvalkulud (intress, haldustasu).

Seda näitlikustada on kõige lihtsam numbrites. Seega kui vaatate allolevat graafikut, milles laenu algjääk on 7000 eurot, laenu kulu (intress, lepingu tasu, haldustasu) on 60% laenujäägilt aastas (so. hetkel turul oleva kõrgeima lubatud krediidi kulukuse aastamäära piir). Näiteks kui võtate 300 eurot laenu 1 kuuks ning tasute selle laenu kasutamise eest esialgselt tühisena näivad 15 eurot, siis selle laenu kulu aastas on 60%.

Vaata näidisgraafikut - laenumaksete tasumine uute laenude arvelt

Kui te aga täna refinantseeriksite oma kallid laenud meil, eeldusel, et pakume teile intressiks 23% laenujäägilt aastas (vt. refinantseerimise tingimusi) ja kui teha graafik samale perioodile, oleks teie laenu kuumakse 198 eurot ning perioodi lõpuks oleks teie laenujääk 0.

Vaata näidisgraafikut - refinantseerimine

Lepingu sõlmimise tasu

  • 2% laenusummast, kuid mitte vähem kui 50 €

Intress

  • hüpoteegiga tagatud laenud 18%  - 22% laenujäägilt aastas
  • käendusega tagatud laenud 19% - 24% laenujäägilt aastas
  • tagatiseta laenud 19% - 27% laenujäägilt aastas

Refinantseerimistaotluse puhul palume saata refinantseeritavate laenude kohta meie e-posti aadressile info@saarelaen.ee ennetähtaegselt tagastatava kohustuse kogusumma iga laenuandja kohta eraldi ning makserekvisiidid (laenuandja juriidiline nimi ja  pangakonto, isiklik viitenumber, mida kasutate laenumaksete tasumisel ja vajadusel ka makse selgitus).

Kui aga soovite, et oleksime abiks, kui otsustate, kas ja milliseid laene refinantseerida, siis ootame järgmisi andmeid:

Iga laenusaaja kohta eraldi laenujääk, laenu kuumakse, laenude kõrvalkulu (intress, haldustasu). Kui olete laenudega viivises, siis ka võlgnevuses olev laenu ja kõrvalkulude summa.