Küpsiste kasutamine

Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebilehitsejale ja mis salvestatakse kasutaja seadmetesse. Küpsised aitavad meil teenuseid vastavalt Teie soovile ja harjumusele edastada. Küpsiseid kasutatakse tavaliselt statistiliste andmete kogumiseks, jälgides kasutajate eelistusi võrgukülgede külastamisel. Küpsised võimaldavad veebilehel kasutaja arvuti ära tunda. Lisaks aitab veebilehel meelde jätta teavet Teie külastuse kohta, näiteks eelistatud keelt ja muid seadeid. See võib muuta järgmise külastuse lihtsamaks ja lehekülje Teie isikupärastatud andmetega kasulikumaks just Teile.

Kasutajal on võimalus ise otsustada, milliseid küpsiseid alles jätta ja millised kustutada. Küpsised ise kasutaja arvutist informatsiooni ei loe ega internetiavarustesse ei saada.

MIS TÜÜPI KÜPSISEID ME ERINEVATEL EESMÄRKIDEL KASUTAME

Ajutised ehk seansi küpsised, mis kustutatakse automaatselt pärast igat külastust. Ajutisi küpsiseid kasutatakse näiteks võrgulehe keelevaliku meeldejätmiseks.

Püsiküpsised, mis jäävad alles veebilehe korduval kasutamisel. Püsiküpsiseid kasutatakse kasutaja näiteks eelistuste salvestamiseks, kasutajanime ja parooli salvestamiseks nii, et kasutaja ei pea kindlat võrgulehte külastades iga kord sisse logima. Püsiküpsised võivad jääda kasutaja arvutisse päevadeks, kuudeks või isegi aastateks.

Kolmandate osapoolte küpsised, mida kasutavad meie partnerite veebilehed, mis on meie lehele manustatud või millele me lingime. Nende küpsiste tekkimist me ei kontrolli, seega soovitame Teil uurida kolmandate osapoolte lehtedelt nende küpsiste kohta, kuidas neid hallata. Isikuandmete töötlemise seisukohalt on kolmanda osapoole küpsise paigaldajaks vastutav töötleja, kes erineb külastatava võrgulehe haldajast.

Analüütilised küpsised võimaldavad meil koguda andmeid Teie veebilehe kasutuse kohta, sealhulgas sisu kohta, millele Te veebilehel brausides klõpsate, eesmärgiga parandada veebilehe töökindlust ja ülesehitust. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks võrgulehe kasutajat otseselt tuvastada. Need küpsised võivad olla loodud analüüsiteenust pakkuva kolmanda osapoole poolt, kuid neid kasutatakse üksnes meie veebilehega seotud eesmärkidel.

Reklaamiküpsised võimaldavad meile analüüsida Teie kui kasutaja maitset ja eelistusi ning kohandada turundussisu vastavalt Teie huvidele. Küpsised reguleerivad, mitu korda kasutaja konkreetset reklaami näeb ning aitavad ühtlasi mõõta reklaamikampaania tõhusust.

Multimeedia esitamiseks kasutatavad küpsised salvestavad video- või audiomaterjali esitamiseks vajalikku tehnilist teavet, nagu kujutise kvaliteet, võrguühenduse kiirus ja puhverdamise parameetrid. Sellised multimeedia küpsised on üldiselt tuntud kui flash küpsised, kuna tänapäeval enim kasutatud interneti videotehnoloogia on Adobe Flash. Kuna multimeedia esitamine on üldjuhul ajutise iseloomuga, peaksid need küpsised seansi lõppedes aeguma.

KÜPSISTE KASUTAMISE PIIRAMINE VÕI TÄIELIK LOOBUMINE

Te saate ka ise rakendada ennetavaid meetmeid, et vältida küpsiste salvestamist Teie arvutisse. Selleks tuleb Teil muuta veebilehitseja privaatsusseadeid. Vastavalt vajadusele on Teil võimalik blokeerida või kustutada salvestatud küpsised või võtta tagasi nõusolek küpsiste salvestamiseks Teie arvutisse või seadmesse. Kõikide küpsiste blokeerimine võib küll aidata Teie privaatsust kaitsta, kuid samas piirata ka mõne võrgulehe kasutusvõimalusi.

KONTAKTANDMED

Soovid rohkem infot?

Email: info@saarelaen.ee
Telefon: 45 33 651